Mājaslapas apmeklējumi

Kopā: 32375
Vakar: 194
Šodien: 185

Iesakām apmeklēt

Skolas soma

   2019. gada 5. martā projekta “Skolas soma” ietvaros 2.a un 2. c klase devās mācību ekskursijā uz izklaides un izglītības centru “Korso Brīnumi”. Jūrmalā, Jomas ielā 37.

   Pasākumu apmeklēja 27 skolēni: desmit 2.c klases skolēni un septiņpadsmit 2.a klases skolēni. Centrā mūs sagaidīja centra gides/organizatores.  Skolēni un skolotāji tika iepazīstināti ar centra interaktīvajiem eksponātiem.

  Sākumā visus eksponātus skolēniem bija iespēja apskatīt un izmēģināt, lai apmierinātu skolēnu aktīvo interesi par redzamo.  Skolēniem ļoti lielu interesi izraisīja – lielā magnētu siena, kur varēja veidot trasi bumbiņai; lielo Odmi Block rotaļu zona, 4 darbošanās galdi, kuros ir – kinētiskās smiltis, magnēti, koka kluči un bumbas; lielā rāpšanās siena ar Jūrmalas karti fonā; bloku pacelšanas spēle, kas trenē un veicina skolēnu sadarbošanās prasmi.

   Pēc skolēnu aktīvās intereses apmierināšanas, organizatores skolēnus sadalīja 5 komandās. Skolēniem tika piešķirtas veicamo aktivitāšu grāmatiņas, kurās bija jāpiefiksē rezultāts. Vērtēšanā piedalījās arī skolotājas. Skolēniem bija jāuzceļ objekts no Odmi Block lielajiem klučiem, un jāprezentē savs darbs. Sadarbojoties bija jānoceļ lielie bloki, komandās bija jāsacenšas Xbox kustību datorspēlē, jāmeklē paslēptas ziņas.  Beigās katras komandas iegūtie punkti tiek saskaitīti. Skolēnu komandas saņēma diplomus un balviņas.

   Komandas tika izlozētas, kas skolēniem lika sadarboties un organizēt darbu neierastā kompānijā, mācot sadarboties un kontaktēties ar klases biedriem, ne  tikai labākajiem draugiem.

   Skolēni ļoti gaidīja šo braucienu. Minēja, ka ekskursija esot ļoti patikusi, esot bijis interesanti. Pasākuma noslēgumā skolēni jau jautāja – kad varēsim atbraukt vēl? Skolēni pārrunāja un atzina, ka, organizējot komandas darbu, dažas lietas nākamajā reizē darītu citādāk. Teica, ka bijis interesanti, jo komandas veidotas izlozē un bija iespēja sadarboties klašu starpā, kaut sākumā tas nav paticis, ka nevar izvēlēties savu draugu. Visi skolēni mācību ekskursiju vērtēja pozitīvi, citiem tā esot bijusi labākā ekskursija.


 

Šī gada 12.februārī 6.c klase projekta "Skolas soma" ietvaros devās jaunas profesijas un uzņēmuma izzināšanā uz SIA “Lāči”. Šī noteikti bija interesanta un pamācoša pēcpusdiena, kur uzzinājām:

  • Kā gatavot maizi;
  • Kā pako maizi;
  • Kā cep kliņģerus un cepumus;
  • Ka rupjmaizei jāļauj atdzist 5-15 stundas pēc izņemšanas no krāsns, uzreiz ēst nevar;
  • Ka pārsvarā maizi cep vīrieši.

Mums ļoti patika:

  • Cept kliņģerus;
  • Cept cepumus;
  • Darboties grupās;
  • Skatīties kā pako maizi;
  • Degustēt maizi, cepumus un citus gardumus.


 5. a klases skolēni projekta "Skolas soma" ietvaros 15.11. devās uz maizes ceptuvi "Lāči".

Tēvu tēvi laipas meta, dēlu dēli –laipotāji…

Latvijas  simtgadi gaidot, nākas domāt par tām tradīcijām - laipām, kas mūs ved no pagātnes uz tagadni un nākotni.

Mūsu “laipas” ir ne vien  grandiozie  Dziesmu svētki un krāšņā uguņošana krastmalā, bet arī darba tikums un seno amatu saglabāšana. Senās amatu prasmes mēs -5.a klase , varējām apskatīt un iepazīt “Lāču “ maiznīcas ceptuvē, kur maizes cepšanas tradīcijas tur godā.

 Skolēni vispirms noskatījās filmu par maizes tapšanu, pēc tam izstaigāja ražošanas telpas   un redzēja cepēju darbu.

Vēlāk sekoja visradošākā ekskursijas daļa- sava kliņģera veidošana. Tieši šis darbiņš bija ekskursijas aizraujošākā daļa. Par to liecina arī skolēnu atziņas.

AGNE “Man patika grupā cept kliņģeri. Man vēl patika, kā viņi visu stāstīja – kā jātaisa rudzu maize.

KRISTA “Aizbraucot uz “Lāču” ceptuvi, es uzzināju, kā cepa maizi senāk. Mēs gatavojām kliņģerus un skolotāja RUTA izcepa savu rudzu maizi”.

RAIMONDS “Apmeklējot “lāču”  maiznīcu, kā cepa maizi vecajos laikos.”

DŽŪLIJA “Es uzzināju, ka maizi jācep ļoti ilgi, lai tā būtu garšīga un ka krāsnis tur ir sienas lielumā. Man vislabāk patika gatavot pīrāgu un ,protams, degustēt maizi.

Apkopojot skolēnu domas, var teikt, ka brauciens bija vērtīgs un paliks bērniem atmiņā.


 

7.novembrī  7.a klase kopā ar audzinātāju Inesi Velmi projekta "Skolas soma" ietvaros devās interesantā ekskursijā uz Jaunpils pili. Skolēniem bija iespēja iejusties skarbajos viduslaikos, izstaigājot gan pils zāles, gan drūmos pagrabus, kā arī baudīt viduslaiku mūku pusdienas. Vairāk foto galerijā.

 


 31.oktobrī projekta "Skolas soma" ietvaros skolā viesojās Rīgas leļļu teātris, kas rādīja 1.-4.klašu skolēniem lugu "Makss un Morics".

Izrādi apmeklēja 12 skolēni.  Izrādē darbojās 2 aktieri, kuri paši attēloja galvenos stāsta varoņus – Maksu un Moricu, bet citus izrādes  varoņus attēloja, paralēli darbojoties ar lellēm. Stāsts bija dinamisks, dialogi un mūzika pielāgoti bērnu uztverei, bet arī saglabājot klasisko Vilhelma Buša tekstu. Izrādes laikā aktieri veidoja dialogu ar skolēniem, tā noturot skolēnu uzmanību. 

Izrādes sākumā aktieri palūdz izrādi nefotografēt un nefilmēt.

Skolēni par izrādi izteicās atzinīgi, teica ka esot bijis jautri. Klasē pārrunājām redzēto, skolēni izteicās, ka galveno tēlu palaidnības esot bijušas, skolēnu vārdiem - “ļoti trakas”, grūti esot iedomāties, ka var sastrādāt tik lielas muļķības. Paticis tas, ka  uz skatuves bijuši arī cilvēki, ne tikai lelles.  Atzinīgi novērtēja muzikālo noformējumu. Uz jautājumu - vai gribētu redzēt vēl šādas leļļu teātra izrādes, skolēni ar sajūsmu atbildēja, ka labprāt.    

 Audzinātāja Anete Gūtmane-Sevišķe


21. septembrī projekta "Skolas soma" ietvaros 7.c klases skolēni devās interesantā un izzinošā ekskursijā uz maizes ceptuvi " Lāči". Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar maizes tapšanas procesu un piedalīties kliņģera un cepumu cepšanā.

  Skolēniem bija iespēja noskatīties filmu par maizes ceptuves "Lāči" vēsturi un darbību, ieguva zināšanas par maizes cepēja darbu, darbarīkiem, piedalījās kopīga maizes klaipiņa cepšanā. Degustācijas process izraisīja vislielāko sajūsmu. Garda bija latviešu maizīte , pašu roku darināta!


   6.septembrī notika Latvijas skolas somas atklāšanas pasākums. Tajā piedalījās jaunieši no visas Latvijas.
  Sākumā jauniešus uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis un kultūras ministre Dace Melnbārde.
  Pasākums bija ļoti iespaidīgs un interesants. Tajā piedalījās reperis Edavārdi, instrumentālā grupa "Dagamba", dejotāji no ansambļa "Dzirnas", solisti Ruta Dūduma, Daumants Kalniņš, Justs, kā arī komponists Raimonds Pauls. Uzvedums tika veidots no senatnes līdz mūsdienām.

 

Atjaunoja: Ausma Gabrusenoka » 19.03.2019 | 8:23

Šodien ir 2019.gada 25.marts

Vārda dienu svin:

Mārīte, Marita, Māra

Dzimšanas dienu svin:
Skolotāji:
Šodien:
nav
Rīt:
nav
Tuvākā
(31. mar.):

Einārs Deksnis
Skolēni:
Šodien:
Amēlija Ajanoviča 1.a
Rīt:
Ģirts Zībergs 3.a
Tuvākā
(27. mar.):

Alise Popova 1.a

Un kāds šobrīd laiks?

RMIVS kancelejas darba laiki
tālr./fakss: 67612391
Pirmdiena 8.00 - 16.30
Otrdiena 8.00 - 16.30
Trešdiena 8.00 - 16.30
Ceturtdiena 8.00 - 16.30
Piektdiena 8.00 - 16.30
Direktores pieņemšanas laiki
tālr.: 67611119, 26456193
Pirmdiena 14.00 - 17.30
Ceturtdiena 9.00 - 12.00

Skatīt visus kontaktus »

Interesanti